44 تکنیک سئو کلاه سیاه (قسمت چهارم)

paid links

4) لینک های پولی (PAID LINKS)

منظور از لینک های پولی یا لینک های پرداخت شده ، لینک هایی هستند که در ازای پول تبادل می شوند. همانطور که بارها توضیح دادیم ، لینک سازی های خارجی نکته ی بسیار حساسی است که هم باعث افت رتبه شما می شوند و هم باعث پیشرفت رتبه ی شما . پس حتما سعی کنید درباره ی لینک ها اطلاعات خود را زیاد کنید.

ما در ادامه چند نمونه از مضرات خرید لینک را برای شما مطرح می کنیم.

26 - فروش لینک (Link Selling)

فروش لینک Link Selling

فروش لینک به این معنیست که شما در ازای مبلغ مشخص و زمان مشخص ، لینک سایت شخص دیگری را در صفحه ای در سایت خود قرار دهید. یا به عبارتی صفحه ای از سایت خود را اجاره دهید.

در بهترین حالت گوگل پس از تشخیص این موضوع سایت شما را de-index و ترافیک صفحه ی شما را نصف می کند.

مراقب باشید به طمع پول بیشتر زحمات خود را به باد ندهید

 

27 - خرید لینک (Buying Links)

Buying Links یا خرید لینک

خرید لینک تفاوت چندانی با فروش آن ندارد.

سایت های زیادی وجود دارند به شما پیشنهاد می دهند که لینک های با ارزش آن ها را بخرید.

اما دست این نوع سایت ها برای گوگل رو شده است. شما با انجام این اشتباه ضرر مالی ، زمانی و رتبه ای خواهید داشت، و وقت زیادی را برای جبران این اشتباه صرف خواهید کرد.

 

از نمونه سایت های خرید و فروش لینک می توان به سایت زیر اشاره کرد.

سایت خرید و فروش لینک

28 - تبلیغات پولی (Paid Advertorials)

Paid Advertorials یا تبلیغات پولی

تبلیغات پولی به این معنی است که شما یک سایت پربازدید در اختیار داشته باشید و صفحه ای را برای تبلیغات بنری و غیره ، برای درآمد زایی خود در نظر بگیرید. به این معنی که به ازای دریافت هزینه سایت دیگران را در صفحه خود تبلیغ کنید.

اما بنظر شما این کار درست است؟ خیر!

اگر پست های قبلی ما را مطالعه کرده باشید میدانید که گوگل برای رتبه بندی صفحات شما در  نتایج ، محتوای سایت شما را هدف می گیرد . و بر اساس کیفیت محتوای شما و راضی بودن کاربرانتان جایگاه شما را تغییر می دهد.

تبلیغات پولی بر خلاف دستورالعمل های گوگل است . به این دلیل که سایت های تبلیغ کننده محتوای سایت مقابل را در نظر نمی گیرند و فقط کسب درآمد برایشان مهم است نه رضایت کاربر ار سایت تبلیغ شده.

لینک پولی

نظر Google درباره ی تبلیغات پولی

سالهاست که گوگل می گوید فروش پیوندهایی که از PageRank عبور می کنند دستورالعمل های کیفیت ما را نقض می کند. ما برای کمک به یادآوری این خط مشی به مالکان سایت و مدیران سایت ، به طور دوره ای مجدداً آن راهنمایی را تکرار می کنیم. اگر کسی به شما نزدیک شد و می خواهد به شما در ازای پیوندها یا صفحات “تبلیغاتی” در سایت شما که از PageRank عبور می کنند بپردازد ، مواظب باشید. فروش پیوندها (یا کل صفحات تبلیغاتی دارای پیوندهای جاسازی شده) که از PageRank عبور می کنند ، دستورالعمل های کیفیت ما را نقض می کند و Google در مورد چنین تخلفاتی اقدام می کند. عواقب یک سایت فروش لینک با از دست دادن اعتماد به نتایج جستجوی گوگل و همچنین کاهش قابل مشاهده PageRank سایت در نوار ابزار Google شروع می شود. این نتایج همچنین می تواند شامل رتبه بندی پایین تر برای آن سایت در نتایج جستجوی گوگل باشد. اگر اخطار فروش پیوندهایی که از PageRank عبور می کنند را در Webmaster Tools گوگل دریافت کنید ، یک پیام اعلان مشاهده خواهید کرد که به دنبال “پیوندهای احتمالی مصنوعی یا غیرطبیعی در سایت شما با اشاره به سایت های دیگری است که می توانند برای دستکاری PageRank” باشند. این نشانه این است که سایت شما اعتماد خود را به فهرست Google از دست داده است. برای حل این مشکل ، اطمینان حاصل کنید که پیوندهای پرداخت شده در سایت شما از PageRank عبور نمی کنند. می توانید پیوندهای پرداخت شده یا صفحات تبلیغاتی را حذف کنید یا مطمئن شوید که هر پیوندهای پیوسته دارای ویژگی rel = “nofollow” هستند. پس از اطمینان از عدم پیوندهای پرداخت شده در سایت خود ، از PageRank عبور می کنید ، می توانید درخواست تجدید نظر را ارسال کنید و اگر اقدام به وب اسپم دستی در سایت خود کرده اید ، شخصی در Google درخواست را بررسی می کند. پس از بررسی درخواست ، اعلانی راجع به اینکه درخواست تجدید نظر پذیرفته شده است یا خیر ، دریافت می کنید. ما این مسئله را بسیار جدی می گیریم ، بنابراین توصیه می کنیم برای جلوگیری از از دست دادن اعتماد ، پایین آمدن PageRank در نوار ابزار Google ، رتبه بندی پایین تر ، یا در موارد شدید ، حذف از جستجوی Google ، از فروش (و خرید) پیوندهایی که از PageRank عبور می کنند خودداری کنید.

منبع : وبلاگ مرکزی جستجوی Google

همینطور Matt Cutts (مت کاتس) در توئیت خود می گوید…

یادآوری: رهنمودهای Google درباره پیوندهای پولی که از PageRank عبور می کنند ، برای صفحات “تبلیغاتی” نیز اعمال می شوند. برای اطلاعات بیشتر به http://goo.gl/PhwsY (نظر Google درباره ی تبلیغات پولی) مراجعه کنید.

 

matt cutts tweet

اگر شما از این دسته از سایت ها هستید ، لینک های خود را نوفالو (no-follow) انتقال دهید.

29 - لیست دایرکتوری (Directory Listing)

لیست دایرکتوری Directory Listing

لیست دایرکتوری چیست؟

لیست دایرکتوری همان لیست فایل های تشکیل دهنده ی سایت شماست که در هاست شما نگهداری می شود. اگر شما این لیست را غیر فعال نکنید هکر ها خیلی راحت به فایل های شما دسترسی خواهند داشت و اطلاعات لازم را برای ضربه زدن به سایت شما بدست خواهند آورد. معمولا لیست دایرکتوری در سایت های وردپرسی غیر فعال است ولی برای اطمینان بد نیست که چک کنید.

هر فایل از سایت شما دارای نامی است که می توان از طریق URL به آن  دسترسی پیدا کرد. به عنوان مثال اگر دایرکتوری سایت فعال باشد ، می توان با وارد کردن wp-content یا wp-includes در ادامه ی آدرس سایت به دایرکتوری سایت دسترسی پیدا کردن . اما اگر در آن ها فایل index.php یا index.html باشد، به جای پوشه های دایرکتوری یک صفحه ی ایندکس شده نمایش داده می شود.

اگر میخواهید لیست دایرکتوری سایت خود را غیر فعال کنید ، می توانید در سایت interserver با سه روش ممکن در هاست cpanel دایرکتوری خود را غیر فعال کنید.

directory listing لیست دایرکتوری
نمونه نفوذ به فایل پشتیبات از طریق دایرکتوری

اما لیست دایرکتوری آنلاین (پولی) چیست؟

لیست دایرکتوری آنلاین یا online directorie listing به این صورت است که سایت هایی به ازای دریافت مبلغی آدرس سایت شما را درون لیستی از سایت های دیگر که مانند سایت شما نیاز به دیده شدن دارند قرار می دهند تا مخاطب جذب کنید.

مثال زیر یک نمونه از این دسته سایت ها است.

online directories لیست دایرکتوری آنلاین

استفاده از این روش دردسر های زیادی به دنبال دارد که منجر به افت رتبه سایت می شود . دردسرهای لینک های سمی و منقضی شده و مشکلات دیگر که باید بسیار دقیق بررسی شوند.

ازجمله گوگل ، که در هر آپدیت خود برای درک بیشتر این سایت ها تلاش می کند تا آن هارا جریمه کند . به این دلیل که این یک روش لینک دهی غیر استاندارد است و قسد آن رضایت کاربر نیست.

5/5 - (2 امتیاز)

2 thoughts on “44 تکنیک سئو کلاه سیاه (قسمت چهارم)

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *